آرسون، همراه سرمایه گذاری

بورس چیست؟
انتشار
۳۰ بهمن ۱۴۰۲

بورس چیست؟

تعریف بورس

بورس بازاری است که به دنبال جمع‌آوری سرمایه‌ها و پس‌اندازهای کوچک به منظور تامین سرمایه مورد نیاز برای فعالیت‌های اقتصادی است.

 

آشنایی با انواع بازارهای بورسی:

بازار بورس ایران به ۴ بازار مختلف بورس کالا، بورس اوراق بهادار، بورس انرژی و فرابورس تقسیم می‌شود:

 بورس اوراق بهادار که به بازار بورس هم معروف است، محلی برای معامله سهام شرکت‌ها و اوراق بدهی و صندوق‌های سرمایه گذاری بورسی (ETF)است.

فرابورس بازاری است با ساختاری مشابه با بازار بورس، با این تفاوت که شرایط پذیرش شرکت‌های مختلف و فعالیت سرمایه‌گذاران در این بازار، ساده‌تر از بورس است.

بورس انرژی بازاری است که در آن معاملات مربوط به حامل‌های انرژی مانند نفت، گاز، برق و … و اوراق بهادار مبتنی بر آن‌ها انجام می‌شود.

بورس کالا بستری قانون‌مند برای معاملات کالاهای مختلفی مانند انواع فلزات (فولاد، طلا و..)، محصولات پتروشیمی، محصولات کشاورزی و غیره است.

مقالات مرتبط

صندوق‌های سرمایه‌گذاری بورسی مبتنی بر طلا

بورس چیست؟

صندوق‌های سهامی

سهام چیست؟

داغ ترین ها

هیچ داده ای یافت نشد
مطالب مشابه

ساده

۲۸ بهمن ۱۴۰۲

صندوق‌های سهامی

دسته بندی:صندوق های سهامی

صندوق سهامی چیست؟ صندوق سهامی نوعی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری است که حداقل 70 درصد دارایی تحت مدیریت خود را در سهام و حق تقدم شرکت‌های بورسی، سرمایه‌گذاری می‌کند و مابقی آن را به سپرده بانکی و........

ساده

۳۰ بهمن ۱۴۰۲

بورس چیست؟

دسته بندی:صندوق های درآمد ثابت

تعریف بورس بورس بازاری است که به دنبال جمع‌آوری سرمایه‌ها و پس‌اندازهای کوچک به منظور تامین سرمایه مورد نیاز برای فعالیت‌های اقتصادی است.   آشنایی با انواع بازارهای بورسی: بازار بورس ایران به ۴ بازار مختلف بورس کالا، بورس........

ساده

۳۰ بهمن ۱۴۰۲

صندوق‌های سرمایه‌گذاری بورسی مبتنی بر طلا

دسته بندی:صندوق های سهامی

صندوق طلا در سرمایه‌گذاری چیست؟ صندوق طلا نوعی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس است کهرا  منابع خود در سکه و شمش طلا سرمایه‌گذاری می‌کند. خرید یا فروش این صندوق‌ها، پس از اخذ کد بورسی امکان‌پذیر........