آرسون، همراه سرمایه گذاری

خرید صندوق‌های سرمایه‌گذاری بورسی مبتنی بر طلا
انتشار
۳۰ بهمن ۱۴۰۲

صندوق‌های سرمایه‌گذاری بورسی مبتنی بر طلا

صندوق طلا در سرمایه‌گذاری چیست؟

صندوق طلا نوعی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس است کهرا  منابع خود در سکه و شمش طلا سرمایه‌گذاری می‌کند. خرید یا فروش این صندوق‌ها، پس از اخذ کد بورسی امکان‌پذیر است.

 

مزایای صندوق طلا

کاهش ریسک: ریسک نگهداری یا جابجایی سکه و شمش طلا با خرید این نوع صندوق از بین می‌رود. همچنین نیازی به بررسی اصالت سکه یا شمش طلا نیست.

مدیریت حرفه ای: مدیران صندوق‌ها با توجه به تخصص و تجربه خود می‌کوشند تا بازدهی مناسبی را از سرمایه‌گذاری در بازار سکه و طلا کسب کرده و ریسک سرمایه‌گذاری را با استفاده از ابزار مرتبط کاهش دهند.

سرمایه گذاری با مبالغ کم: در این روش امکان سرمایه‌گذاری با مبالغ کمتر از یک سکه یا شمش طلا وجود دارد، در حالی در صورت خرید سکه یا شمش طلا  باید چندین میلیون تومان پول پرداخت کرد.

نقدشوندگی مناسب: صندوق‌های طلا نقدشوندگی بالایی دارند. سرمایه‌گذاران به صورت روزانه در ساعات کاری به راحتی می‌توانند سرمایه‌گذاری خود را انجام داده یا سرمایه خود را از صندوق خارج کرده و به وجه نقد تبدیل کنند.

مقالات مرتبط

صندوق‌های سرمایه‌گذاری بورسی مبتنی بر طلا

بورس چیست؟

گواهی سپرده سکه طلا

گواهی سپرده شمش طلا

داغ ترین ها

هیچ داده ای یافت نشد
مطالب مشابه

ساده

۱۸ دی ۱۴۰۲

خرید طلای فیزیکی

دسته بندی:طلا

خرید فیزیکی طلا و سکه، همواره از رایج‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری روی این فلز گران‌بها بوده است. در میان انواع عیار طلا نیز، متداول‌ترین آن‌ها طلای 18 عیار است. هنگام ورود به بازار سرمایه‌گذاری سکه نیز باید........

ساده

۲۱ بهمن ۱۴۰۲

منظور از انس جهانی طلا چیست؟

دسته بندی:طلا

منظور از انس جهانی چیست؟ انس، یکی از واحدهای اندازه‌گیری وزن فلزات گران‌بها و انس جهانی طلا یکی از واحدهای استاندارد اندازه‌گیری برای وزن طلا است. یک انس طلا معادل با 31.10 گرم از طلایی با درصد........

ساده

۲۱ بهمن ۱۴۰۲

سهام چیست؟

دسته بندی:طلا

سهام سهم، قطعه‌ای از سرمایه شرکت بوده و تعداد سهام، نشان‌دهنده‌ی میزان مالکیت هر فرد از سرمایه شرکت است. فرض کنید اگر سرمایه شرکتی را به ۱۰۰۰ قسمت مساوی تقسیم کنیم، در این صورت شرکت دارای........