آرسون، همراه سرمایه گذاری

گواهی سپرده سکه طلا
انتشار
۲۹ بهمن ۱۴۰۲

گواهی سپرده سکه طلا

تعریف گواهی سپرده سکه طلا

ارزش هر گواهی سپرده سکه طلا معادل یک صدم قیمت یک سکه‌ی طلا می‌باشد. یعنی برای خرید یک سکه امامی باید ۱۰۰ گواهی سپرده سکه طلا خریداری شود.

 

چگونگی معاملات گواهی سپرده سکه طلا

معاملات گواهی سپرده سکه طلا به شکل پیوسته می‌باشد یعنی خریدار می‌تواند این اوراق را تا قبل از زمان سررسید به فروش برساند یا اینکه در زمان سررسید کالای خود را از انبار تحویل بگیرد. حداقل تعداد سکه قابل دریافت از انبار، یک قطعه (معادل ۱۰۰ گواهی سپرده) است.
همچنین اگر از قبل سکه طلا داشته باشید و قصد سپردن آن به انبار سپرده و دریافت گواهی را داشته باشید، می‌توانید با در دست داشتن سکه به صورت فیزیکی آن را به یکی از انبارهای مورد تایید بورس کالا تحویل داده و گواهی سپرده کالای آن را دریافت کنید در این صورت این قابلیت وجود دارد که بصورت آنلاین گواهی را در بورس در ساعات معاملاتی معامله کنید.

 

اطلاعات زمانی معاملات گواهی سپرده سکه طلا

  • روزهای معاملاتی گواهی سپرده سکه طلا :  شنبه تا چهارشنبه
  • پیش‌گشایش نمادهای گواهی سپرده سکه طلا :  ساعت ۱۱:۳۰ تا 12
  • معاملات پیوسته نمادهای گواهی سپرده سکه طلا: ساعت ۱۲ تا ۱۵

اطلاعات تکمیلی خرید و فروش گواهی سپرده سکه طلا

  • دامنه نوسان این معاملات نیز 5±٪ است.
  • هر شخص حقیقی نهایتا می‌تواند 10۰۰۰ ورقه (معادل ۱۰۰ سکه) گواهی تمام سکه طلا از بورس خریداری کند. به طور مثال اگر فردی ۲۰۰۰ برگه گواهی سکه طلا (معادل ۲۰ سکه) از قبل داشته باشد، تنها امکان خرید ۸۰۰۰ گواهی دیگر (معادل ۸۰ سکه) خواهد داشت.

 

باقی اطلاعات به ‌روز را در تابلوی معاملات بورس کالا، بخش گواهی سپرده کالایی، قسمت مشخصات قرارداد کالای مورد نظر خود (سکه طلا)، مشاهده کنید.

مقالات مرتبط

صندوق‌های سرمایه‌گذاری بورسی مبتنی بر طلا

گواهی سپرده سکه طلا

گواهی سپرده شمش طلا

خرید گواهی سپرده

داغ ترین ها

هیچ داده ای یافت نشد
مطالب مشابه

ساده

۱۸ دی ۱۴۰۲

خرید طلای فیزیکی

دسته بندی:طلا

خرید فیزیکی طلا و سکه، همواره از رایج‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری روی این فلز گران‌بها بوده است. در میان انواع عیار طلا نیز، متداول‌ترین آن‌ها طلای 18 عیار است. هنگام ورود به بازار سرمایه‌گذاری سکه نیز باید........

ساده

۲۱ بهمن ۱۴۰۲

منظور از انس جهانی طلا چیست؟

دسته بندی:طلا

منظور از انس جهانی چیست؟ انس، یکی از واحدهای اندازه‌گیری وزن فلزات گران‌بها و انس جهانی طلا یکی از واحدهای استاندارد اندازه‌گیری برای وزن طلا است. یک انس طلا معادل با 31.10 گرم از طلایی با درصد........

ساده

۲۱ بهمن ۱۴۰۲

سهام چیست؟

دسته بندی:طلا

سهام سهم، قطعه‌ای از سرمایه شرکت بوده و تعداد سهام، نشان‌دهنده‌ی میزان مالکیت هر فرد از سرمایه شرکت است. فرض کنید اگر سرمایه شرکتی را به ۱۰۰۰ قسمت مساوی تقسیم کنیم، در این صورت شرکت دارای........