آرسون، همراه سرمایه گذاری

سرمایه گذاری کوتاه مدت در ارز دیجیتال
انتشار
۱۷ دی ۱۴۰۲

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت

بسیاری از افرادی که وارد بازار ارز دیجیتال می‌شوند قصد سرمایه‌گذاری کوتاه مدت دارند. این افراد معتقدند که بازار ارزهای دیجیتال می‌تواند سود قابل‌توجهی را نصیب آن‌ها کند اما ترجیح می‌دهند که برای سرمایه‌گذاری بلند مدت بر روی رمز ارزها حساب باز نکنند. اگرچه سرمایه‌گذاری کوتاه مدت و بلند مدت دو استراتژی برای کسب سود هستند و با هم منافاتی ندارند.

همچنین بخوانید: آموزش سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال

اگر می‌خواهید بدانید که بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری کوتاه مدت باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؛ با ما همراه شوید. ما در ادامه برخی از بهترین رمز ارزها برای سرمایه‌گذاری کوتاه مدت را به شما معرفی خواهیم کرد.

منظور از معاملات کوتاه مدت چیست؟

برای انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری کوتاه مدت باید با انواع سرمایه‌گذاری کوتاه مدت آشنا شوید.

سرمایه‌گذاری کوتاه مدت انواع مختلفی دارد که هر کدام از آن‌ها از استراتژی متفاوتی پیروی می‌کنند. با انتخاب یک سبک معاملاتی می‌توانید با ریسک کمتری وارد بازار رمز ارزها شوید.

البته باید در نظر داشته باشید که هر چه یک معامله کوتاه‌تر باشد احتمال اینکه ریسک بیشتری داشته باشد و شما دچار و ضرر و زیان شوید بیشتر است. انواع روش‌های معاملاتی کوتاه مدت به شرح زیر هستند.

معاملات روزانه

بسیاری از افرادی که مدت‌هاست در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کنند، روش معاملات روزانه را بهترین روش برای سرمایه‌گذاری کوتاه مدت می‌دانند. اگر می‌خواهید از این شیوه برای سرمایه‌گذاری کوتاه مدت استفاده کنید باید هر روز بازار کریپتو کارنسی را بررسی کنید و روند رشد یا نزول ارزهای دیجیتال مختلف را زیر نظر بگیرید.

با این حال باید در نظر داشته باشید که بازار ارزهای دیجیتال یک بازار پویا است که در تمام ساعات شبانه‌روز فعالیت دارد بنابراین احتمال اینکه گاهی در انجام معاملات روزانه متضرر شوید بالا خواهد بود. اگر در طول شبانه‌روز برای رصد بازار زمان کافی در اختیار ندارید، احتمال اینکه بر اثر نوسانات غیرقابل‌پیش‌بینی ضرر کنید بسیار زیاد است.

معاملات نوسان‌گیری

افرادی می‌توانند از این روش استفاده کنند که تریدرهای حرفه‌ای هستند و دانش تخصصی برای تحلیل بازار رمز ارزها را در اختیار دارند. برای انجام معاملات نوسان‌گیری شما باید بهترین ارز دیجیتال را انتخاب کرده و بر روی آن سرمایه‌گذاری کنید.

بعد از آن با روند ارز دیجیتال همسو می‌شوید تا در بهترین موقعیت یعنی در هنگام نوسانات بازار برای کسب سود بیشتر به خریدوفروش بپردازید. تشخیص بهترین رمز ارز برای سرمایه‌گذاری و تزریق به موقع سرمایه دو نکته مهم در انجام معاملات نوسان‌گیری هستند.

همچنین بخوانید: نوسان‌گیری در ارز‌های دیجیتال

معاملات اسکالپینگ

یکی دیگر از بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری کوتاه مدت انجام معاملات اسکالپینگ است. البته این شیوه معاملاتی در بازار رمز ارزها نیاز به تجربه دارد. بر اساس این روش شما بر روی یک رمز ارز سرمایه‌گذاری می‌کنید و تا زمانی سرمایه‌گذاری خود را ادامه می‌دهید که روند نمودار رشد قیمت آن صعودی باشد. با تغییر جهت نمودار شما باید معامله را خاتمه دهید.

اگرچه سود این روش سرمایه‌گذاری کمتر از سود سرمایه‌گذاری روزانه است. با این حال یک روش مطمئن و کم ریسک به حساب می‌آید. استفاده از این روش نیازمند شناسایی دقیق زمان ورود به معامله و زمان اتمام معامله است. اگر در مدیریت زمان ناموفق عمل کنید، در این روش سرمایه‌گذاری شکست خواهید خورد.

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری کوتاه مدت باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

توجه به برخی از ویژگی‌های ارزهای دیجیتال می‌تواند به شما در انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری کوتاه مدت کمک کند. اگر بخواهیم به طور خلاصه ویژگی‌های رمز ارزهایی که احتمال رشد چندین برابری قیمت آن‌ها در آينده وجود دارد را نام ببریم می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

·  حداقل سقف بازار باید رقم قابل‌توجهی باشد.

·  دارایی‌های در حال گردش رمز ارز مورد نظرتان باید بیش از ده میلیون دلار باشد.

·  نام رمز ارز باید در فهرست مهم‌ترین و بزرگ‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال وجود داشته باشد.

·  اگر رمز ارزی که انتخاب کرده‌اید کمتر از بیست‌وپنج درصد از دارایی‌های خود را استخراج کرده است برای سرمایه‌گذاری به سراغ آن نروید.

·  حجم نقدینگی روزانه باید حداقل یک میلیون دلار باشد.

·  تیم توسعه‌دهندگان رمز ارز مورد نظرتان باید افراد سرشناس و با تجربه‌ای باشند.

·  بررسی حضور رمز ارز در شبکه‌های اجتماعی مختلف و انجمن ردیت هم اهمیت زیادی در انتخاب بهترین رمز ارز برای سرمایه‌گذاری کوتاه مدت دارد.

·  رمز ارزهای ارزان‌قیمتی که میزان معاملات آن‌ها به طور چشم‌گیری افزایش پیدا کرده است انتخاب خوبی به نظر می‌رسند. این رمز ارزها را با دقت بیشتری بررسی کنید.

لیست بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری کوتاه مدت

اگر اهل ریسک نیستید؛ معاملات کوتاه مدت در ارزهای دیجیتال برای شما مناسب نخواهد بود زیرا احتمال اینکه بخشی از سرمایه خود را از دست بدهید بسیار زیاد است به ویژه اگر دانش و تجربه خوبی در انجام معاملات کوتاه مدت نداشته باشید. دلیل این مسئله هم روند ناپایدار ارزهای دیجیتال است.

برای مثال اگر بخواهید بر اساس نوسانات روزانه سرمایه‌گذاری کنید، ممکن است همه دارایی‌هایتان از بین برود یا برعکس دارایی‌هایتان چندین برابر شود. البته با وجود این خطرات احتمالی افراد زیادی از سرمایه‌گذاری کوتاه مدت استفاده می‌کنند و حتی آن را به عنوان شغل اصلی خود انتخاب کرده‌اند.

اگر شما هم دوست دارید سرمایه‌گذاری کوتاه مدت در ارزهای دیجیتال را تجربه کنید باید به سراغ آلت کوین‌ها بروید. ریسک سرمایه‌گذاری بر روی آلت کوین‌ها در کوتاه مدت کمتر از ارزهای دیجیتال دیگر است. برخی از بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری کوتاه مدت به شرح زیر هستند.

1-   شیبا اینو

سال‌ها پیش افزایش قیمت چندین برابری ارز شیبا اینو سود هنگفتی را نصیب افرادی کرد که بر روی این ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده بودند. این ارز دیجیتال یک میم کوین محسوب می‌شود. در گذشته نمودار میم کوین‌ها بسیار هیجانی بود و به شکل عجیب‌وغریبی بالا و پایین می‌شد. البته در حال حاضر خبری از بازار هیجانی میم کوین‌ها نیست.

با این حال افزایش قیمت شیبا در سال‌های گذشته برای بسیاری از افراد غیرمنتظره بود زیرا این رمز ارز پشتوانه چندان مطمئنی هم نداشت. با این حال هنوز هم می‌توان شیبا را در لیست بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری کوتاه مدت قرار داد.

2-   بیسیک اتنشن

 این ارز دیجیتال یک توکن مبتنی بر بلاکچین اتریوم است که برای پلتفرم brave ساخته شد. این پلتفرم در سال 2015 فعالیت خود را آغاز کرد و به سرعت توانست جایگاه خود را پیدا کند و رشد چشم‌گیری داشته باشد. اگر بخواهیم ساده‌تر بگوییم؛ برنامه brave یک مرورگر است که کاربران آن می‌توانند در ازای تماشای ویدئوهای تبلیغاتی توکن بیسیک اتنشن به دست بیاورند.

این توکن قابلیت معامله در بازارهای معاملاتی دیگر را هم دارد؛ بنابراین شما از نوسانات قیمت آن می‌توانید سود ببرید. در حال حاضر هم اخبار مثبتی درباره این رمز ارز در حال انتشار است پس اگر قصد سرمایه‌گذاری کوتاه مدت‌ دارید بهتر است این گزینه را هم به عنوان یکی از گزینه‌های اصلی در نظر بگیرید.

3-   پولکادات

پولکادات یکی دیگر از ارزهای دیجیتال محبوب برای سرمایه‌گذاری کوتاه مدت است. دلیل اصلی راه‌اندازی پولکادات کاهش هزینه‌های تراکنش و سرعت بالای انجام معاملات بود. این رمز ارز طوری طراحی شد که بتواند ارزهای دیجیتال دیگر را مانند یک شبکه به هم متصل کند.

قیمت پولکادات در زمان عرضه توانست روندی صعودی به خود بگیرید. در حال حاضر هم نمودار رشد قیمت این ارز دیجیتال مثبت است و نوسانات بسیار خوبی را در بازار ارزهای دیجیتال تجربه می‌کند. بسیاری از افرادی که سرمایه‌گذاری کوتاه مدت را انتخاب کرده‌اند، حتماً بخشی از سرمایه خود را به خریدوفروش پولکادات اختصاص می‌دهند.

4-   دوج کوین

دلیل ایجاد این مرز ارز و توسعه آن بسیار جالب است. بیلی مارکوس و جکسون پالمر برای به سخره گرفتن بازار کریپتو کارنسی دوج کوین را به وجود آورند و توسعه دادند. شاید هدف اولیه آن‌ها مسخره کردن بازار رمز ارزها بود اما پس از مدتی رشد غیرقابل‌پیش‌بینی دوج کوین توانست سود بسیار زیادی را نصیب خریداران این رمز ارز کند.

البته که حمایت‌های ایلان ماسک از دوج کوین هم در افزایش قیمت آن بی‌تأثیر نبود. با این حال هنوز هم افراد زیادی هستند که دوج کوین را در سبد سرمایه‌گذاری کوتاه مدت خود قرار می‌دهند. اگر قصد سرمایه‌گذاری بر روی این رمز را دارید، حتماً روند نمودار رشد این ارز دیجیتال را مورد بررسی قرار دهید تا با تزریق سرمایه در زمان مناسب بتوانید به هدفتان برسید.

5-   چین لینک

چین لینک نیز مانند بسیار از ارزهای دیجیتال دیگر با هدفی مشخص راه‌اندازی شد. هدف ساخت چین لینک آن‌طور که سازندگانش بیان می‌کنند، ایجاد انگیزه برای ارائه داده‌های واقعی و قابل اعتماد به قراردادهای هوشمند بلاکچین بود. این ارز دیجیتال نوسانات زیادی را به صورت روزانه تجربه می‌کند؛ بنابراین می‌تواند بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری کوتاه مدت باشد.

چین لینک در حال حاضر هم جایگاه خوبی در بازار کریپتو کارنسی دارد و احتمال اینکه بتواند به جایگاه‌های بالاتر هم برسد وجود دارد. جالب است بدانید که چین لینک در همان سال اول عرضه توانست سود بسیار خوبی برای معامله‌گرانش به همراه بیاورد. رشد قیمت صددرصدی یکی دیگر از رکوردهای این ارز دیجیتال است. نکته قابل توجه دیگر قابلیت تعامل این چین لینک با سایر رمز ارزهای دیگر در بستر بلاکچین است. چین لینک در حال حاضر با حدود 150 شرکت مختلف همکاری می‌کند.

6-   لایت کوین

این ارز دیجیتال در سال 2011 رونمایی شد و از چارلی لی به عنوان خالق آن یاد می‌شود. او با هدف انجام تراکنش‌های روزانه این رمز ارز را توسعه داد. لایت کوین به صورت غیرمتمرکز فعالیت خود را ادامه می‌دهد و تحت نظارت هیچ نهاد دولتی یا ارگان‌های وابسته به دولت‌ها نیست.

لایت کوین در حال حاضر از جایگاه خوبی در بازار رمز ارزها برخوردار است. با این حال حفظ یا ارتقای این جایگاه به عوامل مختلفی وابسته خواهد بود. همچنین لایت کوین به عنوان یکی از اولین فورک های بیت کوین شناخته می‌شود و طرفداران زیادی هم دارد. بسیاری از معامله‌گران از این ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری کوتاه مدت استفاده می‌کنند.

7-   استلار

ما این ارز دیجیتال را در لیست بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری کوتاه مدت قرار داده‌ایم زیرا میزان کارمزد تراکنش‌های آن بسیار کم است و از طرف دیگر کار کردن با آن هم بسیار آسان است. این دو ویژگی باعث محبوبیت استلار در بازار کریپتو کارنسی شده‌اند.

شبکه استلار هم به صورت غیرمتمرکز و همتا به همتا فعالیت می‌کند و مهم‌ترین هدفش انجام خدمات مالی با سرعت بالا و کمترین کارمزد است. همچنین نام این ارز دیجیتال در فهرست بسیاری از صرافی‌های معتبر دنیا وجود دارد. شما می‌توانید با زیر نظر گرفتن روند رشد قیمت استلار بهترین فرصت را برای تزریق سرمایه یا فروش این رمز ارز پیدا کنید و سود خوبی به دست بیاورید.

مقالات مرتبط

چرا باید در صندوق‌ها سرمایه‌گذاری کنیم؟

شمش طلا چیست؟

برای سرمایه گذاری طلای آب شده خوب است؟

انواع حساب بانکی

داغ ترین ها

هیچ داده ای یافت نشد
مطالب مشابه

ساده

۱۷ دی ۱۴۰۲

بهترین ارز دیجیتال ارزان برای سرمایه‌گذاری سودآور

دسته بندی:دانشنامه

سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال ارزان قیمت فرصت مناسبی برای افرادی است که بودجه محدودی در اختیار دارند یا می‌خواهند با آزمون‌وخطا و افزایش تجربیات‌شان وارد بازار رمز ارزها شوند. البته نمی‌توان انکار کرد که گاهی رمز........

۱۷ دی ۱۴۰۲

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت

دسته بندی:دانشنامه

بسیاری از افرادی که وارد بازار ارز دیجیتال می‌شوند قصد سرمایه‌گذاری کوتاه مدت دارند. این افراد معتقدند که بازار ارزهای دیجیتال می‌تواند سود قابل‌توجهی را نصیب آن‌ها کند اما ترجیح می‌دهند که برای سرمایه‌گذاری بلند........

۱۷ دی ۱۴۰۲

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری بلند مدت کدام است؟

دسته بندی:دانشنامه

هر روز به تعداد علاقمندان به سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال اضافه می‌شود. این بازار مالی توانسته محبوبیت زیادی در میان مردم به‌خصوص نسل جوان به دست بیاورد. امروزه هر کسی با مقداری سرچ در........