آرسون، همراه سرمایه گذاری

نوسان گیری ارز دیجیتال
انتشار
۱۷ دی ۱۴۰۲

آموزش نوسان گیری ارز دیجیتال

یکی از مهم‌ترین بخش‌های یادگیری معامله‌گری در بازار ارز دیجیتال مبحث نوسان‌گیری است. در حال حاضر بسیاری از افراد حرفه‌ای از نوسان‌گیری به عنوان یکی از استراتژی‌های سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند.

جالب است بدانید که شما با استفاده از این استراتژی می‌توانید در کمتر از چند ساعت یا حتی چند دقیقه سود مناسبی را از طریق خریدوفروش ارزهای دیجیتال به دست بیاورید.

این ویژگی باعث شده است که بسیاری از افراد تازه‌کار هم تمایل داشته باشند که نوسان‌گیری را آموزش ببینند. اگر شما هم در این‌باره کنجکاو هستید و می‌خواهید طریقه نوسان گیری در ارز دیجیتال را بیاموزید؛ با ما تا انتهای این مطلب همراه شوید.

نوسان گیری ارز دیجیتال چیست؟

نوسان گیری از تکنیک‌های بسیار خوب برای معامله در بازار ارز دیجیتال است. شما باید در این روش با استفاده از تکنیک‌های مختلف در زمانی که ارزهای دیجیتال در کف قیمت قرار دارند برای خرید اقدام کنید و پس از صعودی شدن قیمت‌ها، ارزهای دیجیتال خریداری شده را با قیمت بالاتری بفروشید. بسیاری از تریدرهای حرفه‌ای از این شیوه برای کسب درآمد استفاده می‌کنند.

آن‌ها زمانی که احساس می‌کنند یک ارز دیجیتال امکان رشد دارد، مقدار قابل‌توجهی از آن را با قیمت پایین می‌خرند و بعد از مدتی با افزایش قیمت‌ها برای فروش آن‌ها اقدام می‌کنند با این حال اگر شما به عنوان یکی از افراد تازه‌کار می‌خواهید این شیوه معاملاتی را انجام دهید باید بدانید که نوسان گیری نیز مانند هر استراتژی دیگری نیاز به دانش و مهارت دارد.

شناخت زمان مناسب برای آغاز و اتمام معامله در نوسان گیری بسیار مهم است. برای حرفه‌ای شدن در نوسان گیری شما باید علاوه بر آموزش دیدن، تمرینات زیادی هم انجام بدهید تا بتوانید در این شیوه مهارت کسب کنید.

نوسان گیری روزانه ارز دیجیتال با ترید روزانه چه تفاوتی دارد؟

ترید روزانه و نوسان گیری دور روش معاملاتی در بازار ارزهای دیجیتال هستند که با هم شباهت‌ها و تفاوت‌های زیادی دارند. برای مثال در هر دوی آن‌ها از تحلیل فاندامنتال و تکنیکال استفاده می‌شود و نحوه تفسیر الگوهای نموداری آن‌ها نیز شبیه یکدیگر است. با این حال دو تفاوت عمده با یکدیگر دارند.

اولین تفاوت مربوط به ماهیت این دو شیوه معاملاتی است. ترید روزانه بر اساس تغییرات کوتاه‌مدت قیمت ارزهای دیجیتال انجام می‌شود و در اکثر موارد هیچ‌وقت در این شیوه از تحلیل فاندامنتال استفاده نمی‌شود.

در صورتی که بخشی از موفقیت معامله‌گران در نوسان گیری استفاده از تحلیل‌های فاندامنتال است. اگرچه سهم تحلیل فاندامنتال در نوسان گیری هم زیاد نیست. با این حال نمی‌توان تأثیر آن را در تصمیم‌گیری معامله‌گران نادیده گرفت.

دومین تفاوت اینکه تریدرهای روزانه چندین موقعیت را برای کسب سود باز نگه می‌دارند و راحت‌تر با شکست روبه‌رو می‌شوند؛ در حالی که برای نوسان گیری باید جدی‌تر به معاملات نگاه کرد و با وسواس بیشتری وارد معامله شد.

افرادی از نوسان گیری استفاده می‌کنند که به دنبال کسب سود زیادی هستند؛ بنابراین سرمایه قابل توجهی را وارد معامله می‌کنند پس شکست می‌تواند به معنی از دست رفتن بخشی از سرمایه‌شان باشد.

تریدرهای روزانه همیشه معاملات زیاد با سود کم را ترجیح می‌دهند به همین دلیل از این نظر هم تفاوت‌هایی با افرادی دارند که از استراتژی‌های نوسان گیری استفاده می‌کنند.

بهترین روش نوسان گیری ارز دیجیتال کدام است؟

قبل از هر چیز باید بدانید که تریدرهایی که از نوسان گیری برای انجام معاملات خود استفاده می‌کنند نیازی به تحلیل طولانی‌مدت نمودارها ندارند.

اکثر آن‌ها از این شیوه برای سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت و میان‌مدت استفاده می‌کنند به همین دلیل معامله‌هایی که انجام می‌دهند از یک روز تا چند هفته ممکن است طول بکشد. برای اینکه از نوسان گیری در معاملات خود استفاده کنید باید با روش‌های مختلف نوسان گیری آشنا شوید.

نوسان گیری به کمک تحلیل تکنیکال

بسیاری از تریدرهایی که از نوسان گیری استفاده می‌کنند معتقدند که استفاده از تحلیل تکنیکال کمک زیادی به آن‌ها در شناسایی فرصت‌های طلایی می‌کند. آن‌ها بیشترین زمان خود را صرف یادگیری و استفاده از تحلیل‌های تکنیکال می‌کنند.

البته به معنی نیست که به سراغ تحلیل‌های فاندامنتال نمی‌روند. در واقع شما برای نوسان گیری باید بیش از هفتاد درصد از استراتژی‌های خود را بر اساس تحلیل تکنیکال بچینید و سپس نگاهی کلی به تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال مورد نظرتان داشته باشید.

در واقع نیازی به بررسی جزئيات در تحلیل فاندامنتال نیست. فقط کافیست بدانید که ارز دیجیتالی را که انتخاب کرده‌اید به صورت بالقوه استعداد رشد قیمتی دارد یا نه.

بعد از اینکه بررسی شما به اتمام رسید می‌توانید معاملات خود را آغاز کنید. توجه داشته باشید که یادگیری تکنیک‌های فاندامنتال بسیار دشوارتر از تکنیک‌های تکنیکال است پس زمان خود را برای بررسی این تکنیک‌ها در نوسان گیری صرف نکنید.

شناسایی محدوده‌های ثابت

یکی دیگر از استراتژی‌های بسیار خوبی که می‌توانید از آن برای نوسان گیری استفاده کنید، شناسایی محدوده‌های ثابت است. به عبارت دیگر شما باید سفارش‌های خرید را در نزدیک‌ترین سطح حمایتی ثبت کنید و فروش را در نزدیکی سطح مقاومتی انجام بدهید.

زمانی که بازار به حالت افقی درمی‌آید بهترین زمان برای تشخیص محدوده ثابت زمانی است. در چنین مواقعی قیمت‌ها در حال نوسان میان سطح حمایت و سطح مقاومت هستند. همچنین ما به شما توصیه می‌کنیم که مقداری از سفارش‌های فروش را با قیمتی پایین‌تر از محدوده مقاومتی ثبت کنید و مابقی سفارشات خود را به آینده و در قسمتی از سایه کندال موکول کنید.

تحلیل اخبار بازار ارزهای دیجیتال

استفاده از این شیوه در میان تریدرهای حرفه‌ای بسیار مرسوم است. شما برای اینکه بتوانید در بازار ارزهای دیجیتال سود خوبی به دست بیاورید باید زمانی را به دنبال کردن اخبار اختصاص بدهید. اخبار می‌تواند تأثیر زیادی در افزایش یا کاهش رشد قیمت یک رمز ارز داشته باشد.

 با این حال تشخیص اخبار واقعی از اخبار کاذب هم یکی از چالش‌های استفاده از این شیوه است. اگر مدت کوتاهی است که وارد بازار ارزهای دیجیتال شده‌اید و تجربیات زیادی در معامله‌گری ندارید؛ بهتر است از این تکنیک برای نوسان گیری استفاده نکنید زیرا ریسک زیادی دارد.

بهره‌گیری از شاخص میانگین متحرک

در تحلیل تکنیکال شاخصی به نام شاخص میانگین متحرک وجود دارد که با نماد MA به نمایش درمی‌آید. این شاخص می‌تواند به شما در نوسان گیری کمک کند؛ اما چگونه؟ شاخص MA در روندهای افزایشی مانع از ریزش می‌شود و در روندهای کاهشی هم در مقابل افزایش قیمت‌ها از خود مقاومت نشان می‌دهد. شما باید زمانی که قیمت ارز دیجیتال به خطوط میانگین متحرک رسیده و در حال تغییر جهت است، سفارشات خرید خود را ثبت کنید.

همچنین زمانی که خط میانگین متحرک در جهت رو به پایین حرکت خود را آغاز می‌کند، سفارشات فروشتان را ثبت کنید. استفاده از دوره‌های زمانی متداول و یا سری‌های فیبوناچی می‌تواند به معامله‌گرانی که از میانگین متحرک برای نوسان گیری استفاده می‌کنند، کمک زیادی کند.

استراتژي اصلاحی یا پولبک

در ادامه آموزش نوسان گیری ارز دیجیتال درباره یکی از بهترین انواع استراتژی نوسان گیری ارز دیجیتال به نام پولبک صحبت خواهیم کرد. پولبک یک روش بسیار پرکاربرد برای پیش‌بینی قیمت ارزهای دیجیتال و تحلیل نمودار آن‌ها به شمار می‌رود.

وقتی‌ که قیمت یک ارز دیجیتال از خط روند یا از خط حمایت و مقاومت در حال عبور است، در اغلب مواقع برگشت می‌خورد و روی خط به مسیر جدید خود ادامه می‌دهد. به این حرکت قیمتی در اصطلاح پولبک می‌گویند. اگر می‌خواهید از این شیوه برای نوسان گیری استفاده کنید بهتر است حد ضرر را رعایت کرده و دانش خوبی هم در مدیریت سرمایه داشته باشید.

نوسان گیری ارز دیجیتال چه مزایایی دارد؟

·  نوسان گیری می‌تواند به شما در صرفه‌جویی زمان کمک کند. اگر تا به حال ترید روزانه را تجربه کرده باشید می‌دانید که موفقیت در معاملات روزانه به میزان زمانی که صرف تحلیل و دنبال کردن نمودارها می‌کنید بستگی دارد؛ در حالی که با استفاده از نوسان گیری زمان کمتری را برای کسب سود نیاز خواهید داشت.

·  ترید روزانه با بالا و پایین‌های زیادی همراه است. برای مثال اگر در سه معامله سود می‌کنید احتمالاً در یک یا دو معامله دیگر سودی عایدتان نمی‌شود. در حالی که در نوسان گیری میزان استرس کمتر است و شما با انجام معاملات میان‌مدت می‌توانید ریسک معاملات خود را کاهش دهید.

·  نوسان گیرها برخلاف هولدرها زمان بیشتری را برای تحلیل معامله در اختیار دارند. بسیاری از تریدرهای روزانه از تایم فریم‌های کوتاه‌مدت برای تصمیم‌گیری استفاده می‌کنند؛ بنابراین فرصت کمی برای تجزیه‌وتحلیل در اختیار خواهند داشت.

·  شما می‌توانید با استفاده از نوسان گیری درآمد ماهانه داشته باشید. البته فقط افرادی در این زمینه موفق خواهند شد که از دانش کافی برخوردار باشند و سفارشات خود را بر اساس حد ضرر معاملات تنظیم کنند. این در حالی است که بسیاری از معامله‌گران روزانه ممکن است در طول یک روز و با صرف وقت زیاد هم سود مناسبی نصیبشان نشود.

نوسان گیری؛ راهی مطمئن برای کسب درآمد در بازار ارزهای دیجیتال

همان‌طور که در بخش‌های مختلف این مطلب اشاره کردیم؛ نوسان گیری می‌تواند یک روش بسیار خوب برای سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت و میان‌مدت در بازار ارزهای دیجیتال باشد. برای استفاده از این روش شما می‌توانید از استراتژی‌های مختلفی استفاده کنید.

برای مثال دنبال کردن اخبار مرتبط، استفاده از تکنیک پولبک یا توجه به شاخص میانگین تعدادی از استراتژی‌های کارآمد برای نوسان گیری درست و اصولی در بازار ارزهای دیجیتال هستند. همچنین از مزایای نوسان گیری می‌توان به کسب سود قابل‌توجه یا استرس کمتر و زمان کافی برای تحلیل و بررسی بازار اشاره کرد.

مقالات مرتبط

چرا باید در صندوق‌ها سرمایه‌گذاری کنیم؟

شمش طلا چیست؟

برای سرمایه گذاری طلای آب شده خوب است؟

انواع حساب بانکی

داغ ترین ها

هیچ داده ای یافت نشد
مطالب مشابه

ساده

۱۷ دی ۱۴۰۲

بهترین ارز دیجیتال ارزان برای سرمایه‌گذاری سودآور

دسته بندی:دانشنامه

سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال ارزان قیمت فرصت مناسبی برای افرادی است که بودجه محدودی در اختیار دارند یا می‌خواهند با آزمون‌وخطا و افزایش تجربیات‌شان وارد بازار رمز ارزها شوند. البته نمی‌توان انکار کرد که گاهی رمز........

۱۷ دی ۱۴۰۲

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت

دسته بندی:دانشنامه

بسیاری از افرادی که وارد بازار ارز دیجیتال می‌شوند قصد سرمایه‌گذاری کوتاه مدت دارند. این افراد معتقدند که بازار ارزهای دیجیتال می‌تواند سود قابل‌توجهی را نصیب آن‌ها کند اما ترجیح می‌دهند که برای سرمایه‌گذاری بلند........

۱۷ دی ۱۴۰۲

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری بلند مدت کدام است؟

دسته بندی:دانشنامه

هر روز به تعداد علاقمندان به سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال اضافه می‌شود. این بازار مالی توانسته محبوبیت زیادی در میان مردم به‌خصوص نسل جوان به دست بیاورد. امروزه هر کسی با مقداری سرچ در........